Týdenní blogové téma ZIMA je hodně zajímavé, zvláště v posledních letech. Všichni pociťujeme posun ročních období a také změny v tom, že jaro a podzim už téměř zaniká. Buď máme léto, nebo zimu.

ZIMA je ovšem dle přírodní zákonitosti obdobím spánku a ukončení. Příroda spí, ale jsou i bytosti, které přes zimu normálně fungují. Je to zároveň období regenerace, kde se vytváří něco nového. Po zimě se vše probouzí a dá se to také nazvat obdobím znovuzrození.


Pro mnoho lidí je zima tím nejkrásnějším obdobím, jak by také ne, má v sobě mnoho skrytého a nabízí prožitky a zážitky, které v jiném období nelze prožívat.
Díky zimě víme, jak chutná horký čaj, káva, polévka, jak se lze cítit v zimní chatrči u ohně na vyhřívané kožešině.. Zima nabízí i různé radovánky a veselí, přináší hodně úsměvných situací.
Aby byla rovnováha, existuje i opak - zmrzlí bezdomovci, omrzliny, některá zvířata nepřežijí a našly by si i jiné další negativní projevy.

 

Každopádně jako všechno na Zemi, i tady je vidět, jak dokonale příroda umí pracovat s rovnováhou. Pravdou je, že už z rovnováhy jako takové tolik nezbývá, jelikož zásahy lidského faktoru všechno mění, což se projevuje, kromě jiného, i na ročním období.

 

Všem Vám přeji spoustu úsměvných zimních radovánek a prožitků, které Vás zahřejí po těle i duši :-)

 

S láskou Hanka