Dnešní svět rozhodně není téma, které by se dalo zahrnout do několika krátkých vět. Většina by mohla říci, že dnešní svět je zkažený, plný zloby, lhostejnosti, závisti a jiných negativních věcí.

Všechno se odvíjí od nás - lidí, každého jednotlivce. Každý vidí svět jako svoje zrcadlo. Není-li někdo spokojen s tím, co se kolem něho děje, nejčastěji hledá příčiny a viny jinde, než u sebe.
A právě u sebe bychom měli začít každý z nás.

Svůj život, neboli "svět" si ovlivňujeme svým přístupem, chováním i myšlenkami.

Všechno, co se nám děje, ať se nám to líbí nebo nelíbí, je jen důsledek našich myšlenek, postojů a činů.
Pravdou také ale je, že leccos je ovlivňováno, dá se říci "vesmírem", neboli "postavením planet a hvězd".
Velmi pozitivní je, že nynější svět se rodí ve věku Vodnáře, který přináší rovnováhu, tedy i klid a vyrovnání všech negativních či pozitivních událostí.

To ovšem nemění nic na tom, že stále vždy všechno je a bude o člověku samotném.
Jen my sami, každý z nás jako jednotlivec, se můžeme rozhodnout, jak budeme žít, čeho si budeme všímat, jaké zaujmeme postoje ke všemu, co k nám přichází.
I když si to mnoho lidí nemyslí - "Dnešní svět", a následně všechny další dny budou opět takové, jaké si je vytvoříme a stále každým přítomným okamžikem vytváříme.

 

Každému z Vás, kdo čte tento příspěvek a třeba ho i zaujal (ale i těm ostatním), přeji, aby se Váš život odvíjel od přání Vašeho vlastního srdce tak, aby každý den pro Vás byl tím nejhezčím, který právě prožíváte.

 

S láskou Hanka