Se svými klienty a přáteli často řeším vlivy jejich blízkých, nečastěji jsou to rodinní příslušníci nebo nejbližší přátelé.
Jsou to lidé, kteří to s námi myslí "dobře" a tak nám manipulují s naším životem, radí nám, jak ho máme žít nebo co máme a nemáme dělat. Snaží se nám vymlouvat naše rozhodnutí nebo nám vnucovat své vlastní názory ze svých životních zkušeností.

 

Ráda používám větu: "Nejhorší je to s někým myslet dobře."

To, co je dobré pro nás ovšem neznamená, že to musí být dobré i pro někoho jiného. Každý člověk je jiný a každý stejnou věc cítí a prožívá různě. Ano, je možné, že některé situace s někým vnímáme stejně.
Zkrátka chci tímto říci, že každý z nás by měl mít ke druhému respekt, stejně tak k jeho rozhodnutím. Můžeme říci svůj názor, i když je odlišný, ale pokud se někdo pro něco rozhodne, i s odlišným názorem ho lze respektovat a podpořit.
Každý si totiž vé zkoušky a rozhodnutí musí prožít sám, i kdyby byly nesprávné.
V podstatě ale neexistují nesprávná a správná rozhodnutí, ale je třeba brát to jako výzvy a zkoušky, které nás posilují a vyvíjí naši osobnost.

Nyní si dovolím Vás naučit metodu - formu meditace, kterou mě naučila moje přítelkyně a terapeutka. Nejen, že mi odblokovala nějaké bloky, ale zároveň mě mnohému naučila a učí. Myslím, že se obohacujeme navzájem a každá stále máme té druhé co nabídnout. V některých případech i spolupracujeme.
Metodu, kterou Vám zde popíši, Vám pomůže energicky vyčistit svou vlastní - Vaši vlastní životní cestu od vlivu blízkých, kteří to s Vámi myslí dobře:-)

Já sama jsem touto metodou meditace prošla a mám vlastní zkušenost s tím, že je velmi silná a účinná.
Samozřejmě ji můžete použít kdykoli budete potřebovat, stejně jako vše, co najdete na mých stránkách.

 

Meditace pro vyléčení manipulace blízkých lidí:

1.) Pohodlně se usaďte nebo si lehněte, pusťte si hudbu, kterou máte rádi, zapalte si svíčku, vonný olej nebo tyčinku, prostě si vytvořte prostředí, ve kterém se můžete uvolnit a ponořit do svých představ.

2.) Uvolněte se, hlídejte si dýchání - pravidelně se nadechujte a vydechujte, představte si například vlny moře a spojte svůj dech s jeho rytmem. Pomalu a v klidu uvolňujte všechny části svého těla, ponořte se do sebe.

3.) Představte si, že stojíte na začátku cesty. Představte si tuto cestu takovou, jakou si ji přejete mít. Může být poseta kamínky, lemovaná květinami, nebo stromy, prostě představujte si ji tak, jak se Vám líbí. Tato cesta je Vaše osobní životní cesta! Je to pouze Vaše cesta, kterou kráčíte celý svůj život.

4.) Nyní pozvěte na tuto cestu všechny své blízké, přátele a rodinu. Požádejte je, ať si každý stoupne, kam chce. Chvíli vyčkejte, až si všichni najdou své místo. Někdo se postaví vedle Vás, někdo za Vás a někdo před Vás na Vaší cestu. Ti, co jsou vedle Vás a za Vámi, Vás doprovázejí a respektují Vás. Ti, co se postavili na Vaši cestu jsou těmi, kteří se Vám ji snaží směrovat. S těmito lidmi budeme nyní pracovat.

5.) Ti, co stojí na Vaší osobní cestě zde nemají co dělat. Nemají právo Vám ji směrovat (vyjma malých nezletilých dětí, ti vedení potřebují). Nyní jednoho po druhém v lásce požádejte, aby si stoupli za Vás, kde je jejich místo. Doprovázet Vás mohou dále, ale ne Vámi manipulovat. Ideální je každému se podívat do očí a říci mu: "Miluji tě, přeji si, abys mě doprovázel/a mým životem, ale prosím, respektuj mé rozhodnutí a postav se za mě." Až budete mít pocit, že máte cestu volnou, poděkujte všem zúčastněným a buď si ještě odpočívejte, nebo se pomalu z rozjímání a meditace probírejte. Klidně můžete i usnout a odpočinout si.

 

Jak tato meditace funguje?

Každý z nás vyzařujeme určité vibrace a každý z nás máme úroveň vědomí a podvědomí.
Při této meditaci posíláme energeticky určitou vibraci, která obsahuje energii a informace toho, co v meditaci probíhá. Tato vibrace automaticky přejde do podvědomí člověka, se kterým v meditaci pracujeme. Tato vibrace bude do jeho podvědomí načtena (pozor, načítá se i emoce, se kterou jste v meditaci pracovali, proto stále apeluji na to, abyste vždy v takových situacích vše posílali s láskou). Poté s daným člověkem jeho podvědomí pracuje a tedy i zúčastněný člověk automaticky postupně přestává mít snahu Vám řídit život.

 

Moje vlastní zkušenost z této meditace:

I já jsem si touto meditací prošla, jak jsem psala již na začátku. Jako příklad jejího působení použiji práci s mým tatínkem. Velmi si ho vážím a miluji ho, je to bytost, která se ve svém životě velmi změnila. Taťulda studoval 10 let na ezoterické škole - léčitelství, bylinkářství a kyvadlo. Vždy se snažil mi "v dobrém" řídit moje rozhodnutí.
Při meditaci jsem ho požádala s láskou, aby se postavil za mě. Samozřejmě diskutoval a nechtěl :-)
Nakonec jsem ho přesvědčila a on se postavil za mě. Od té doby, když byl jeho názor jiný, mi ho sice sdělil, ale k tomu zároveň dodal: "No ale já vím, že si na to musíš přijít sama a padnout na hubu." :-) Táta je prostě úžasný :-))
Jedna jediná osoba automaticky stála za mnou a to je moje nejbližší přítelkyně Martinka. Ona ví, když chybu dělám, nebo má mnohdy jiný názor, než já. Vždy mě přesto podpoří, jak při uskutečňování mého rozhodnutí, tak při výsledku, ať je takový jak se domnívala, nebo takový, jak jsem si představovala já. To není podstatné. Podstatné je, že právě to "padnutí na hubu" :-) je naše nejlepší životní škola.

Přeji každému z Vás, aby Vaše životní cesta byla plná zakopnutí, úspěchů, radosti, smutku, lásky, zklamání, prostě všeho, co do života patří a co ke svému rozvoji potřebujete :-) Především Vám přeji aby, když "padnete na hubu", jste se vždy dokázali zvednout a zasmát se tomu, poučit se a jít dál, jako to dělám já (a to, i když upadnu opravdu) :-))

 

S úctou a láskou Hanka