Nejčastějším zdrojem většiny problémů (především vztahových) je neláska k sobě sama. Jistě znáte ve svém okolí někoho (můžete to být i Vy sama/sám), o kom byste řekli: "Proč má takovou smůlu, vždyť je to tak hodný a dobrý člověk."

Kámen úrazu je, že je tento člověk příliš hodný na všechny kolem, až jde mnohdy na úkor sebe sama a to je ten problém a důvod. Vyzařuje lásku rovnou ven, ne sobě nebo skrze sebe a tak se k němu okolí chová tak, jak se k sobě chová sám. Jen dává, což ho vyčerpává, ale nedostává zpět. Ale jak by mohl, když je nastavený tak, že dávat je přirozené a přijímat není správné? Naprosto nefunguje rovnováha mezi dáváním a přijímáním.

 

Není sobecké v první řadě milovat sebe samu. I v bibli je psáno: "Miluj bližního svého…, jako sebe sama!"


Milujeme-li samu sebe, pak jsme naplněni láskou, kterou automaticky vyzařujeme, tedy nikoho nešidíme. Ale milujeme-li jen druhé a samu sebe dáváme až nakonec nebo mnohdy ani na ten konec, pak nás to vyčerpává a taková láska není skutečná ani upřímná.
Jak může někdo umět milovat někoho, kdo sám sebe milovat nedokáže? A jak mě má umět někdo jiný milovat, když to neumím já sama?

Heslo: "Nečiň druhým, co nechceš, aby činili tobě", má správně znít: "Nečiň SOBĚ to, co nechceš, aby Ti činili druzí!"
Nebo: "Chovej se k sobě tak, jak chceš, aby se k Tobě chovali druzí."

Jak se tedy naučit milovat sebe samu? Jednoduše, ukážu a popíši Vám nyní metodu, která je poměrně drastická, ale velmi účinná! Budete se divit, jak není vůbec jednoduché sám sobě vyznat upřímnou lásku.
Výsledek má být takový, že se do sebe zamilujete tak, jako byste se zamilovali do potencionálního partnera. Jakmile se naučíte milovat samu sebe, nebo jakmile se do sebe zamilujete, objeví se i člověk - Vaše druhé "Já", který Vás také bude opravdu upřímně milovat se vším, co k Vám patří. A stejně tak se k Vám ostatní začnou chovat s úctou a respektem. Jakmile budete znát svou hodnotu, i ostatní podle toho s Vámi budou zacházet.

 

Já tuto metodu nazývám po svém:

"ZRCADLO LÁSKY"

Jak na to?

1.) Pokaždé, kdykoli projdete kolem zrcadla, se UPŘÍMNĚ podívejte do svých očí.
      Nedívejte se na to, co vidíte! Dívejte se na to, co záříte!!!

2.) Zadívejte se do svých očí, tam hluboko k duši a nahlas proneste:

"Miluji Tě … (jméno), jsi úžasná/úžasný, všechno zvládneš a jsi v bezpečí! Jsi hodna/hoden lásky a jsi sexy." 

3.) Toto opakujte několikrát denně a několik dní tak dlouho, až budete cítit, že jste skutečně zamilovaná/ý.

 

Sama jsem se toto musela naučit a tuto metodu jsem použila. Poctivě jsem na tomto úkolu pracovala a za tři dny jsem byla skutečně zamilovaná. Připadala jsem si jako blázen, protože jsem chodila po ulici a usmívala se! No a co, je fajn vypadat jako blázen..
Tuto metodu mě naučila moje přítelkyně Maruška Novotná, která mi hodně ukázala a především mě naučila, že LÁSKA je všelék.
No a po všech nepodařených známostech jsem potkala muže, o kterém mohu říci, že je moje druhá polovina, se kterým se opravdu upřímně milujeme - takoví, jací jsme! A nyní i jako manželé :-)

 

Přeji Vám mnoho mnoho lásky a především sebelásky, jelikož léčí všechny nemoci a uzdravuje všechno v nás i kolem nás, včetně živých bytostí, které potkáváme!

 

S úctou a láskou Hanka