Čakry, aura

JSTE SVĚTELNÁ BYTOST

Jste bytost stvořená ze světla, lásky a inteligence. Tyto vlastnosti tvoří esenci čisté energie. Jste tedy energetickou bytostí. Možná namítnete, že někdy se tak vůbec necítíte, popravdě řečeno, cítíte se přímo naopak. Přesto má v sobě každý z nás neomezený zdroj energie a může tento úžasný dar kdykoli využít.

Harmonii předchází energie

Mnoho z nás na životní situace reaguje se vztekem, nejistotou nebo strachem. Málokdy si však uvědomujeme, že sami vytváříme to, co právě prožíváme - vnější svět odráží nerovnováhu světa vnitřního.

Když se v životě objeví problémy, výzvy nebo nesnáze, struktura čaker vám dává nástroj k rozpoznání a určení vnitřního zdroje konfliktů. Jakmile se naučíte prožívat radostný a harmonický život, vnější svět se vám také odplatí.

Národy starověkých východních kultur, které rozvinuly nauku o soustavě sedmi čaker, věděly a chápaly, že hmotné, tělesné vzezření se ve skutečnosti opírá o pulzující, dynamické pole energie. Pojem "AURY", kterou staré malby vyobrazují jako jasnou, pestrobarevnou záři kolem hmotného já, se vzpírá fyzikálním zákonům. Ale pouze v jejich dnešním pojetí. Je možné, že oficiální věda nedokáže tuto "duchovní" energii změřit, stejně tak, jako nedokáže měřit energii citovou či mentální. Nicméně tyto roviny zkušenosti nelze popřít.

Ústřední nervová soustava našeho hmotného těla sestává z míchy, která vede k mozku. Jejím energetickým ekvivalentem je šušumna, vertikální sloupec, v němž se nachází sedmero čaker. Paralely mezi touto fyzickou a metafyzickou strukturou jsou až neuvěřitelné. Funkcí míchy je přenášet impulzy mezi mozkem a ostatními částmi těla.

Čakra a endokrinní systém - nadledvinky

Nadledvinky jsou trojúhelníkové žlázy, které přisedají k oběma ledvinám. Vylučují mnoho hormonů, mj. ty, které řídí tělesný metabolismus tuků, bílkovin a sacharidů, a ty, jež ovládají rovnováhu soli v tělesných šťávách. Tyto žlázy také vytvářejí adrenalin, hormon, který hraje klíčovou roli v naší primitivní reakci "boj, či útěk"Lze tak odvodit souvislost zmíněné žlázy a kořenové čakry s otázkou fyzického přežití.